Kiedy można się opalać po depilacji laserowej?

Kiedy można się opalać po depilacji laserowej?

By on Lis 18, 2017 in Blog | 0 comments

Lato to czas kiedy intensywnie korzystamy z uroków pięknej pogody, ze słońca. Opalamy się wylegujemy na plaży. Opalanie kojarzy nam się również z piękną gładką skórą. W jaki sposób można uzyskać tą gładkość? Czy zwykłe golenie skóry wystarczy? Czy może depilacja plastrami wosku bądź depilatorem? A może najlepszym rozwiązaniem będzie depilacja laserowa? Na co się zdecydować?

Czy po depilacji laserowej można bezpiecznie się opalać?

Depilacja laserowa polega na tym, że światło lasera niszczy wszystko to co jest ciemne. Działa on na melaninę występującą w naszej skórze oraz we włosach. Przed zabiegiem depilacji laserowej nie powinno się korzystać ze słońca, ponieważ wówczas nasza skóra wytworzy melaninę, natomiast przy depilacji laserowej ważne jest aby światło lasera napotkało melaninę zawartą we włosie a nie w skórze. Jeśli napotka zawartą w skórze melaninę wówczas ona pochłonie częściowo światło lasera i może to grozić oparzeniem, a jednocześnie zabieg nie będzie skuteczny. Kiedy skóra jest nieopalona wówczas bez problemu światło lasera może zostać skierowane w melaninę zawartą we włosie. Kiedy ona pochłonie to światło wówczas trwale zostanie zniszczona cebulka włosa.

Obecnie na rynku można spotkać nawet takie lasery które potrafią zidentyfikować poziom melaniny w skórze i wówczas indywidualnie dobierają parametry wykonywanego zabiegu, sprawiając, że depilacja jest w pełni skutecznia oraz bezpieczna. Po depilacji laserowej naturalną sprawą jest że skóra przez kilka dni jest zaczerwieniona oraz podrażniona. Można odczuwać również lekki dyskomfort w postaci pieczenia oraz rozgrzania skóry. Takie objawy nie trwają długo nie są zbytnio dokuczliwe, ale jednak wymagają specjalnego postępowania i pielęgnowania skóry. Jednym z ważniejszych zalet zaleceń po depilacji laserowej jest zakaz opalania się, zarówno na słońcu jak i w solarium. Wynika to z tego, że skóra podrażniona depilacją może źle znosić nadmierne promieniowanie. Może to skutkować pojawieniem się nawet przebarwień. Po depilacji laserowej konieczne jest używanie kremów z wysokimi filtrami UVA oraz UVB. W momencie kiedy wychodzi się na słońce, jeśli zastosuje się do podanych wskazówek nie pojawią się żadne przebarwienia, a podrażnienia szybko miną. Po pewnym czasie już można w pełni korzystać z uroków słońca oraz solarium. Skóra po depilacji laserowej jest gładka więc będzie pięknie wyglądała z opalenizną. Wybierając się do solarium warto zaopatrzyć się w kosmetyki które można kupić na stronie https://sklep.soleo.pl/. Soleo to profesjonalna linia kosmetyków przeznaczonych do użytku w solarium. Są to zarówno przyspieszacze opalania, bronzery, jak również kremy do stosowania na ciało po opalaniu.

Korzystając z pełnej gamy kosmetyków profesjonalnych do opalania w solarium można uzyskać piękną głęboką, brązową opaleniznę, która pozostanie na długo na naszym ciele.

Post a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *