Jak utrzymać opaleniznę po solarium?

Jak utrzymać opaleniznę po solarium?

By on Sie 22, 2017 in Blog | 0 comments

Zdobycie upragnionej ciemnej opalenizny latem to cel niejednej osoby. Dla wielu marzeniem jest prezentowanie się latem na plaży ze złocisto- brązową opalenizną. Nie zawsze jest łatwo ją zdobyć, a jeszcze trudniej ją utrzymać. Opalanie na słońcu niesie ze sobą trwałą opalenizną. Trzeba na nią dużej czekać, jednak jak już się pojawi, to odpowiednio pielęgnowana utrzymuje się długo na skórze. Nieco inaczej jest w przypadku opalenizny uzyskanej w procesie opalania lampami emitującymi promieniowanie UVA w solarium. Tutaj efekty pojawiają się naprawdę szybko, ale równie szybko można je utracić rezygnując z odpowiedniej pielęgnacji skóry po opalaniu.

Czym różni się opalanie w solarium od opalania na słońcu?

W obu przypadkach za opalanie odpowiedzialne jest promieniowanie ultrafioletowe. Różnica polega na tym, że słońce oprócz promieniowania UVA emituje dodatkowo UVB oraz UVC. Co prawda UVC nie dociera do powierzchni ziemi, ale już UVB w większym stopniu dociera. Dlatego też opalenizna z tradycyjnego przebywania na słońcu utrzymuje się dłużej na skórze. Jej zdobycie jednak następuje dużo wolniej niż w przypadku solarium, gdzie już po kilku sesjach zmienia się kolor skóry. Opalenizna uzyskana w solarium pojawia się szybciej, ale również szybciej znika ze skóry, jeśli sesje nie są ponawiane, a skóra w należyty sposób pielęgnowana.

Jak utrzymać opaleniznę po solarium?

Warto zapoznać się z poniższymi informacjami, aby na dłużej cieszyć się pięknym kolorem skóry. Sam proces opalania przebiega podobnie jak na słońcu. Skórę opala emitowane przez lampy promieniowanie UVA. W zależności od rodzaju lampy jej żywotności opalanie może przebiegać szybciej bądź dłużej. Nowe lampy są z reguły mocniejsze i należy adekwatnie skrócić czas sesji, aby uniknąć oparzeń. Podobnie jest w przypadku uczęszczania na tak zwane „turbo lampy”. Ich moc jest większa od tych tradycyjnych więc i czas przebywania w kabinie powinien być krótszy. W sklepach bądź salonach kosmetycznych kupić można specjalne kosmetyki, które przeznaczone są do użytku wyłącznie w solarium. Są to różnego rodzaju przyśpieszacze opalania, bronzery jak i utrwalacze opalenizny. Korzystanie z tego typu kosmetyków zarówno przyśpieszy jak i utrwali opaleniznę, a dodatkowo zapewni skórze odpowiednią pielęgnację. Takie kosmetyki mona nabyć na stronie https://sklep.soleo.pl/po-opalaniu-soleo-122. Różnego rodzaju kosmetyki po opalaniu są bardzo ważnym etapem w całym procesie opalania. Podkreślą złocisty kolor skóry a dodatkowo ją zregenerują. Efekt działania widoczny jest już bezpośrednio po użyciu.

Po wizycie w solarium warto używać kremów które maja bogaty skład. Dobrze jest jeśli zawierają składniki nawilżające i regenerujące skórę takie jak na przykład: aloes, olej jojoba, olej z konopi czy również makadamia, ponadto kolagen morski, panthenol oraz inne.

Odpowiednie nawilżanie skóry spowoduje, że opalenizna z solarium pozostanie na skórze dużej a skóra dodatkowo odwdzięczy się ładnym wyglądem przez długi czas.

Post a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *