Jak się opalać?

Jak się opalać?

By on Cze 19, 2017 in Blog | 0 comments

Czy opalanie może być zdrowe? Czy w ogóle korzystanie ze słońca jest bezpieczne. W jaki sposób z niego korzystać, aby nie wyrządzić szkody sobie i swojej skórze? Warto zastosować się do kilku rad aby na dłużej cieszyć się równomierną i trwałą opalenizną.

Nie trzeba koniecznie leżeć godzinami na plaży w pełnym słońcu by uzyskać piękny brązowy odcień skóry. Szczególnie ważna jest jej odpowiednia pielęgnacja. Nie można absolutnie zapominać o odpowiednim nawilżaniu skóry, gdyż słońce zawsze mocno ją wysusza. Warto jest robić peelingi. To one sprawią, że skóra pozostanie gładka i zniwelowane zostaną jej powierzchniowe przebarwienia. Peelingi powinno się wykonywać przed planowanym opalaniem. Peeling pozbawi martwego oraz zrogowaciałego naskórka. Wygładzi on skórę dzięki czemu łatwiej i równomierniej się ona opali. Do peelingu można dodać ulubiony olejek, który dodatkowo nawilży skórę. Świetną propozycją na peeling jest kawa mielona. Można ją wymieszać z solą, bądź cukrem, albo nawet samym olejkiem. Taka mieszanka świetnie wygładza skórę a dodatkowo przepięknie pachnie. Peeling jest również o tyle ważny że prowokuje on mnożenie się młodych komórek w głębszych warstwach skóry. Peeling powoduje natychmiastowe rozświetlenie skóry, która staje się bardziej napięta i elastyczna.

Systematyczne nawilżanie pozwoli na dłużej zachować ładny odcień skóry. Zapobiegnie ono nieładnemu łuszczeniu się.

Podczas opalania nie można zapominać również o piciu odpowiedniej ilości wody, która nawilża nasze ciało od wewnątrz, zapobiega odwodnieniu. Koniecznie również trzeba chronić głowę przed słońcem. Warto w tym celu zakładać kapelusze i czapki. Zapobiegnie to udarom słonecznym.

Nie koniecznie trzeba leżeć plackiem na słońcu. Słonce opali skórę również w ruchu. Można biegać, grać w piłkę plażową, bądź po prostu spacerować. Zaletą takiego opalania jest jego równomierne rozłożenie. Ciało będące w ruchu opali się równomiernie z każdej strony.

To że ktoś ma ciemną karnację nie oznacza wcale że nie musi używać kremów z filtrem. Zawsze są one niezbędne przy opalaniu. Zarówno osoby z ciemną jak i jasną karnacją. Oczywiście jasne karnacje, szczególnie są narażone na poparzenia słoneczne, dlatego one nigdy nie powinny rezygnować z filtrów. Warto wybierać takie, które mają w składzie fotostabilne filtry mineralne bądź chemiczne bądź będące połączeniem obu tych substancji. Im większy faktor kremu tym lepiej i dłużej można przebywać na słońcu. Taki krem trzeba aplikować kilkukrotnie. Pamiętajmy, że zmywa się on wraz z potem jak również przy każdej kąpieli. Należy więc ponawiać aplikację po każdym wyjściu z wody oraz gdy skóra intensywnie się spoci. Jeśli ma się skórę bardzo wrażliwą lepiej przebywać w cieniu. Tam również można się opalić, ale dużo wolniej i łagodniej.

Bezpiecznie i odpowiedzialne opalanie jest bardzo ważne dla naszej skóry. Lepiej to robić powoli i z głową aby uniknąć oparzeń słonecznych czy nawet udaru. Jeśli opalanie to tylko z kremem ochronnym i kapeluszem na głowie.

Post a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *