Jak opalać się na brązowo w solarium?

Jak opalać się na brązowo w solarium?

By on Paź 12, 2017 in Blog | 0 comments

Opalanie z solarium jest bardzo popularną metodą uzyskiwania opalenizny. Z solarium korzysta się najczęściej latem, kiedy to odsłania się więcej ciała, ale również zimą cieszy się ono dużą popularnością.

Lampy emitujące promieniowanie UVA zostały wynalezione w latach 70 dwudziestego wieku. Wynalezione zostały po to, aby leczyć choroby wynikające z niedoboru witaminy D. Dopiero w późniejszym czasie ich zastosowanie zmieniło się. Zaczęto je wykorzystywać głównie w celu uzyskania opalenizny. Wówczas nastąpił gwałtowny rozwój nowej branży. Do dzisiaj solarium popularne jest zarówno w Polsce jak i na świecie. Korzystać można z różnego rodzaju kabin do opalania. Występują zarówno kabiny stojące, ale również łóżka opalające. Wybór odpowiedniej formy opalania to indywidualna kwestia. Niektórzy wolą opalać się na leżąco i inni zaś preferują opalanie stojąc.

Promieniowanie UVA dociera do głębokich warstw skóry, przyczynia się do niszczenia włókien kolagenowych oraz elastyny. Ponadto promieniowanie to przyspiesza powstawanie wolnych rodników. W konsekwencji skóra szybciej się starzeje, jest grubsza, bardziej szorstka. Warto więc korzystać z solarium rozsądnie. Dobrym pomysłem jest używanie specjalnych kosmetyków do opalania w solarium. Są to zupełnie inne preparaty niż te przeznaczone do opalania na słońcu. Kosmetyki przeznaczone do opalania w solarium można kupić na stronie https://sklep.soleo.pl/. W ofercie znajdują się kremy oraz balsamy, których używa się przed opalaniem, ale również te służące pielęgnacji skóry po opalaniu. Używanie profesjonalnych kosmetyków sprawi, że można skrócić czas sesji opalających. W tym celu należy użyć przyśpieszacza opalania, który może by występować w wersji z dodatkiem bronzera.

Jak opalać się na brązowo w solarium?

Pomocne będzie używanie przyśpieszacza opalania z bronzerem. Dostępne są wersje delikatniejsze dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z opalaniem, ale również są kosmetyki o intensywniejszym działaniu dla tych ludzi, którym zależy na spektakularnych rezultatach w opalaniu. Po użyciu takiego kosmetyku dużo łatwiej będzie uzyskać piękną, brązową opaleniznę.

Przed wizytą w kabinie opalającej należy odpowiednio przygotować skórę. Powinna być ona wypeelingowana, dokładnie nawilżona. Przyśpieszacz opalania nakłada się tuż przed sesją opalająca. Należy go równomiernie rozprowadzić na powierzchni całego ciała. Rozpoczynając opalanie trzeba pamiętać o tym, aby chronić wrażliwe miejsca na ciele, takie jak brodawki sutkowe, znamiona, blizny, oraz koniecznie chronić oczy przed naświetlaniem. Po sesji opalającej można pokusić się o użycie balsamu po opalaniu. Taki kosmetyk zregeneruje wysuszoną promieniowaniem skórę.

Kosmetyki po opalaniu w solarium zawierają w swoim składzie między innymi:

  1. olejek jojoba
  2. masło Shea
  3. masło kakaowe
  4. alantoina
  5. panthenol
  6. witaminy
  7. aloes
  8. oraz wiele innych cennych substancji odżywczych i nawilżających.

Zwolennicy solarium również podkreślają, że opalanie jest idealnym sposobem na poprawienie zarówno wyglądu, ale także nastroju. Wynika to z tego że światło emitowane przez lampy ułatwia wytwarzanie w organizmie witaminy D3. Wydzielane są również endorfiny, czyli tak zwane hormony szczęścia.

Promieniowanie które otrzymujemy w solarium jest pomocne zwłaszcza w sezonie jesiennym i zimowym kiedy to z powodu braku słońca często pojawiają się stany depresyjne. Wizyta w solarium dostarcza odpowiednią dawkę światła przez co poprawia się samopoczucie.

Post a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *