Jak korzystać z solarium?

Jak korzystać z solarium?

By on Lip 17, 2017 in Blog | 0 comments

W Internecie krąży wiele plotek na temat solarium. Nie wszystkie są prawdziwe. Warto dowiedzieć się, które z nich to sprawdzone informacje poparte badaniami naukowymi, a które to jedynie plotki. W jaki sposób bezpiecznie korzystać w solarium? Czy to w ogóle możliwe? Na co zwracać uwagę wybierając się do nowego salonu? Czy warto jest używać kosmetyków dedykowanych specjalnie do solarium?

Z pewnością nie raz słyszeliście, że opalanie pomaga w walce z trądzikiem. Niestety trzeba obalić ten mit. Co prawda początkowo może wydawać się, że trądzik się zmniejsza, ale jest to jedynie efekt chwilowego wysuszenia skóry. Wówczas wyprysku również wysychają, ale niestety po pewnym czasie gruczoły łojowe zaczną pracować ze zdwojoną siłą, aby zapobiegać ponownemu przesuszeniu naskórka. Trądzik więc wróci i to niekiedy większy. Nie jest to jednak regułą.

Opalanie może być niebezpieczne. Zarówno to tradycyjne na słońcu jak i w solarium. Jak to w życiu bywa we wszystkim trzeba zachować umiar i rozsądek. Krzywdę może wyrządzić słońce oraz lampy z solarium. A ściślej mówiąc chodzi o promieniowanie UVA, które przyśpiesza starzenie się skóry jak i może być przyczyną chorób skóry. Odpowiednia ochrona filtrami przeciwsłonecznymi oraz umiarkowana ekspozycja sprawią, że opalanie będzie z pewnością bezpieczniejsze.

Wybierając się do nowego gabinetu kosmetycznego, aby skorzystać z lamp warto zapytać czy są to nowe lampy czy stare. Ważne jest od ilu godzin są już eksploatowane. Jeśli liczba godzin nie przekroczyła 80, wówczas należy skrócić czas sesji, dlatego, że nowe lampy działają mocniej i ustawiając czas sesji niezmiennie można się poparzyć. Z kolei jeśli czas użytkowania lamp wynosi ponad 800 godzin wówczas nie warto korzystać z takiego solarium.

Ważna jest także dawka promieniowania ustawiona w lampach. Dawką promieniowania UVA bezpieczną dla człowieka jest 0,3 wat na mkw.

Przed korzystaniem z solarium należy zabezpieczyć filtrami znamiona na ciele. Jeśli jest to pierwsza wizyta lepiej jest ustawić krótszy czas sesji, dając tym samym skórze czas aby się przyzwyczaiła do promieniowania. Z czasem można wydłużać czas sesji, aż osiągną około 15 minut. Na rynku są również solaria z lampami turbo. Korzystając z takich urządzeń należy skrócić czas o połowę gdyż są to dużo mocniejsze lampy.

Przy pierwszej wizycie warto poprosić kogoś z obsługi, aby wytłumaczył obsługę łóżka. Należy używać specjalnych kosmetyków do opalania w solarium. Pozwalają one zabezpieczyć skórę jak również zwiększą skuteczność opalania. Kosmetyki takie nakłada się nie w domu, ale bezpośrednio przed opalaniem. Szczególnie należy zadbać o delikatne miejsca na ciele takie jak dekolt, piersi, twarz, pachwiny, płatki uszu. Można te miejsca dodatkowo zabezpieczyć warstwą kremu. W niektórych kabinach istnieje możliwość wyłączenia lamp świecących na twarz. Kosmetyki powinno dobierać się do rodzaju karnacji, opalenizny oraz rodzaju skóry. Niecierpliwi mogą skorzystać z kosmetyków z przyśpieszaczem opalania jak również z bronzerem.

Post a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *