Jak często korzystać z solarium

Jak często korzystać z solarium

By on Sie 22, 2017 in Blog | 0 comments

W dawnych czasach opalali się tylko ludzie będący robotnikami, z niższych klas społecznych, później moda na opalanie przeszła na wszystkich. Nie istniało wówczas pojęcie solarium. Ludzie korzystali jedynie ze słońca w naturalnej postaci. Obecnie opalanie nadal jest w modzie. Opalają się w zasadzie wszyscy i młodsi i starsi. Słońca nie unikają również nastolatki, a wręcz to oni najczęściej korzystają z kąpieli słonecznych. Nie każdy ma jednak czas, aby leżeć na słońcu kilka godzin w celu uzyskania upragnionej opalenizny. Wiele osób pracuje, ale wyjeżdżając na urlop chciałoby już pochwalić się pięknym ciałem z brązowym odcieniem. Dla takich właśnie osób powstały takie miejsca jak solarium, w którym opalić się można korzystając z lamp, które emitują promieniowanie UV.

Najczęściej spotyka się solarium z lampami generującymi UVA. Jest to to samo promieniowanie, co to ze słońca. Tyle, że słońce oprócz UVA dodatkowo emituje UVB oraz UVC. O promieniowaniu UVC niewiele się mówi, gdyż ono nie dociera do powierzchni ziemi.

ziemska atmosfera w zasadzie całkowicie pochłania UV-C. Długość fali UVC wynosi 315–400 nm. Również część promieniowania UVB jest pochłaniana w warstwie ozonowej. Pozostała jednak część dociera do ziemi i przyczynia się po powstawania opalenizny. Opalenizna uzyskana w wyniku ekspozycji na promieniowanie UVB jest trwalsza niż ta uzyskana dzięki UVA, jednak trzeba na nią dużo dłużej czekać. Za to przy promieniowaniu UVA opalenizna pojawia się już po kilku godzinach. Z tego właśnie powodu solaria cieszą się tak ogromną popularnością. Szybko można tam uzyskać wymarzony odcień skóry. Wizyty w solarium trzeba jednak powtarzać, aby opalenizna zbyt szybko nie zniknęła.

Przeciętna sesja w solarium trwa kilkanaście minut. Jeśli idzie się na takie opalanie po raz pierwszy wówczas nie można zaczynać od tak długiej sesji. Swoją przygodę z lampami lepiej jest zacząć od kilku minut i stopniowo pozwalając skórze przyzwyczajać się promieniowania wydłużać czas kolejnych sesji, aż dojdzie się do powiedzmy piętnastu minut.

Jak często można korzystać z solarium?

Wszystko zależy od wielu czynników. Pierwszym z nich jest to jak skóra reaguje na promieniowanie, czy szybko nabiera brązowego odcienia, czy jest raczej jasna i trzeba ją najpierw powoli przyzwyczajać. Znaczenie ma również to jaki efekt chce się osiągnąć. Już po 102 sesjach pojawia się delikatna opalenizna. Miłośnicy bardzo intensywnej opalenizny będą musieli o kilka razy więcej odwiedzić solarium jak również ponawiać wizyty w nim 1-2 razy w tygodniu, aby utrzymać pożądany efekt.

Osoby liczące na szybkie efekty mogą także przed wizytą w solarium użyć specjalnego przyśpieszacza opalania, który znacznie przyśpieszy ten proces i dodatkowo utrwali efekty. Przyśpieszacze opalania mogą dodatkowo zawierać w swoim składzie bronzer, który zintensyfikuje brązowy odcień skóry. Odpowiednia pielęgnacja skóry przed i po opalaniu pozwala zachować ją na dłuższy czas, tym samym ograniczając konieczność częstych wizyt w solarium.

Post a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *