Czy można chodzić na solarium po porodzie?

Czy można chodzić na solarium po porodzie?

By on Wrz 17, 2017 in Blog | 0 comments

Ciąża to dla kobiety wyjątkowy stan. Ogromną zmianą w jej życiu jest również późniejsze macierzyństwo i wychowanie dziecka.

Jak wiadomo najtrudniejsze są pierwsze dni oraz tygodnie po porodzie. Wtedy to kobieta musi przyzwyczaić się do nowej roli – roli matki. Bardzo ważne jest jej psychiczne nastawienie, jej samopoczucie. Wiadomo jest, że kobiety zawsze chcą wyglądać atrakcyjnie. W momencie kiedy czują się zadbane i podziwiane przez innych ich samopoczucie znacznie się polepsza, a nie ma nic gorszego niż zestresowana przygnębiona młoda mama, którą zaczyna wszystko przytłaczać.

Jak można poprawić samopoczucie młodym mamom?

Warto więc młodym mamom dać troszkę wolnego czasu, aby mogły o siebie zadbać, zrelaksować się. Szczególnie lato jest porą roku, kiedy kobieta chce zaprezentować się jak najlepiej, gdyż to wtedy odsłania się jak najwięcej ciała, zakłada się krótkie spódnice. Opalenizna nadal jest w modzie. Uwielbiają ją zarówno kobiety jak i mężczyźni.

Czy można chodzić na solarium po porodzie?

Kobiety po porodzie jak również każde inne mogą się opalać. Muszą to jednak czynić z rozwagą i umiarem. Od dawna już bowiem wiadomo, że opalanie jest procesem obronnym skóry, która w ten sposób chroni się oraz broni przed nadmierną ilością promieniowania słonecznego, które to wnikając głęboko w skórę uszkadza DNA komórek, przyśpiesza starzenie. Dlatego też tak ważne jest rozsądne korzystanie zarówno ze słońca jak i z solarium. W solarium mamy do czynienia najczęściej z promieniowaniem UVA, czyli takim promieniowaniem, które również jest emitowane przez promienie słoneczne. Różnica polega jednak na tym że w solarium opala się dużo szybciej niż na słońcu. Otrzymuje się tam bowiem dużo większą dawkę promieniowania. Ponadto opalenizna wywołane promieniowaniem UVA pojawia się szybciej niż ta uzyskana przez UVB.

Nie ma przeciwwskazań, aby kobiety korzystały solarium po porodzie. Warto jednak aby chroniły wrażliwe miejsca na ciele. Z pewnością takimi wrażliwymi miejscami są piersi. Szczególnie jeśli kobieta karmi nimi małe dziecko. Brodawki mogą być wrażliwe, podrażnione, lepiej więc jest je zasłonić podczas sesji opalającej w solarium. Aby uzyskać lepsze rezultaty w opalaniu warto zastosować profesjonalne kosmetyki przeznaczone specjalne do solarium. Takimi kosmetykami są na przykład Soleo. Soleo oferuje między innymi bronzery, przyspieszacze opalania, również kosmetyki po opalaniu. Zastosowanie przyspieszacza do opalania znacznie skraca czas sesji opalających. Uzyskany efekt jest intensywniejszy po takim opalaniu. Odpowiednio pielęgnowana skóra kosmetykami po opalaniu na dłużej zachowa opaleniznę. Profesjonalne kosmetyki  zawierają w swoim składzie substancje nawilżające, pielęgnujące oraz odżywiające skórę takie jak:

  • aloes
  • kolagen
  • kompleks witamin
  • alantoina
  • Panthenol

Ponadto przyśpieszacze opalania mają składnik o udowodnionym działaniu przyspieszający opalanie. Składnik ty ten nazywa się tyrozyna- która działa jak soczewka skupiająca promieniowanie, pozwalając głębiej wniknąć skórę.

Kobiety zarówno te po porodzie mogą korzystać z profesjonalnych kosmetyków do opalania w solarium. Powinny jednak pamiętać, aby nie przesadzić z ilością sesji opalających oraz chronić wrażliwe miejsca na ciele podczas opalania.

Post a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *