Co to jest bronzer do ciała i po co się go stosuje.

Co to jest bronzer do ciała i po co się go stosuje.

By on Lip 17, 2017 in Blog | 0 comments

Powszechnie wiadomo, że wizyta w solarium jest szybkim i łatwym sposobem na osiągnięcie wymarzonej opalenizny. Zarówno opalanie w solarium jak i tradycyjnie na słońcu może być dla człowieka niebezpieczne jeśli korzysta się z tego bez umiaru i rozwagi. Warto najpierw zapoznać się z podstawowymi informacjami na temat opalania w solarium, jak również z tym jakich kosmetyków powinno się używać przed sesją opalania, jak również w jaki sposób pielęgnować skórę po opalaniu.

Z pewnością faktem jest że opalanie w solarium różni się od tego na słońcu. W solarium opala promieniowanie UVA, czyli takie, które dociera w głąb skóry, dużo głębiej niż promienie UVB, dlatego też w solarium wystarczy przebywanie od kilku do kilkunastu minut, aby osiągnąć efekt jak po kilkugodzinnym bądź nawet kilkudniowym przebywaniu na słońcu.

Można bezpiecznie korzystać zarówno z solarium jak również z tradycyjnych kąpieli słonecznych jeśli robi się to z rozwagą i umiarem. Zdrowy rozsądek jest zawsze wskazany.

Promieniowanie to nie tylko samo zło. Prawdą jest, że przebywanie na słońcu jak i w solarium poprawia humor. Światło bowiem powoduje, że w naszym ciele wydzielają się endorfiny, czyli hormony szczęścia, dzięki którym mamy lepszy nastrój. Zwłaszcza jesienią i zimą, w pochmurne dni, kiedy brakuje nam słońca można wówczas wybrać się na krótki seans do solarium aby cieszyć się nie tylko lepszym humorem, ale delikatnie przybrązowioną skórą, która od razu będzie wyglądała zdrowiej i promienniej.

Nie jest prawdą, że opalenizna uzyskana w solarium jest sztuczna a ta na słońcu prawdziwa. Jest to ta sama reakcja zachodząca w skórze. To melanina odpowiada za odcień skóry i włosów. Pod wpływem promieniowania skóra wytwarza coś w rodzaju bariery ochronnej czyli po prostu ciemnieje. To właśnie jest nasza opalenizna. Melanina wydzielana jest zarówno przy tradycyjnym opalaniu, jak również podczas wizyty w solarium. Warto jest dodatkowo wspomóc skórę odpowiednimi kosmetykami, które nie tylko ją nawilżą, ale odpowiednio przygotują do sesji opalania. Niezwykle popularne są bronzery. Bronzery są świetnym rozwiązaniem wtedy kiedy ma się jasną karnację, a oczekuje szybkiej opalenizny. Bronzery zawierają substancje, które powierzchniowo są w stanie brązowić skórę. Są to wyciągi z orzecha włoskiego, beta karoten, DHA, ekstrakt z henny, czy również olej z marchewki. One właśnie utleniając się na skórze nadają jej brązowy odcień. Już po kilku godzinach od użycia bronzera można zaobserwować efekty. Kosmetyki te występują w różnych formach. Są delikatniejsze dla osób rozpoczynających swoją przygodę w bronzerami, oraz mocniejsze, dla pragnących spektakularnych efektów. Po zastosowaniu naturalnego bronzera zmiana koloru skóry następuje już bezpośrednio po nałożeniu kosmetyku. Wybierać można pomiędzy kosmetykami przeznaczonymi typowo do twarzy, jak również tymi uniwersalnymi do twarzy i ciała.

Bronzer połączony z przyśpieszaczem opalania to idealna propozycja dla tych, którzy pragną szybkich i spektakularnych efektów.

Post a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *