Co należy sprawdzić przed wizytą w solarium?

Co należy sprawdzić przed wizytą w solarium?

By on Lip 17, 2017 in Blog | 0 comments

Korzystanie z solarium powinno się odbywać zgodnie z pewnymi zasadami, tak aby cały zabieg opalania był bezpieczny. Jeśli jesteś fanką opalenizny, a nie lubisz długiego wylegiwania się na plaży to solarium może być dobrym rozwiązaniem.

W Internecie pełno jest różnych plotek na temat sztucznego opalania. Nie wszystkie są prawdziwe. Niektórzy gdzieś zasłyszaną informację, nie koniecznie prawdziwą podają dalej i w ten sposób powstało mnóstwo różnych plotek. Warto rozstrzygnąć, które z nich są prawdziwe, a które wyssane z palca. Co prawda kiedyś uważano, że wyłącznie promieniowanie UVB jest dla skóry niebezpieczne. Z kolei w późniejszym czasie udowodniono, że skórze szkodzi w nadmiarze również promieniowanie UVA, gdyż docierają one w głąb skóry, ponadto to właśnie promieniowanie UVA odpowiedzialne jest za starzenie się skóry, wygląd włosów i paznokci.

Niezmierne ważne dlatego jest odpowiedzialne korzystanie z solarium. Przed pierwszą wizytą warto jest sprawdzić rodzaj lamp jakie zostały zamontowane w danym gabinecie. Należy zapamiętać, że bezpieczny dla człowieka poziom promieniowania UVA wynosi 0,3 wat na mkw.

Pamiętać należy również o odpowiednim czasie seansu. Jeśli idzie się tam po raz pierwszy należy zacząć od krótszego seansu, tak aby skóra miała czas się przyzwyczaić do promieniowania. Późniejsze seanse mogą być już dłuższe. Optymalny czas jedne sesji wynosi około 10- 15 minut.

Również łóżko do opalania warto sprawdzić czy jest objęte gwarancją producenta. Po każdym kliencie sprzęt, czyli łóżko oraz akcesoria powinny być dokładnie umyte oraz dezynfekowane. Nie we wszystkich solariach istnieje możliwość wyłączenia lamp, które opalają twarz, a taka funkcja jest przydatna, gdyż twarzy lepiej jest w ogóle nie opalać. Ważna jest również odpowiednia wentylacja w kabinie.

Przez pierwsze około 80 godzin działania lamp działają one mocniej, dlatego lepiej jest skrócić czas opalania. Jeśli jednak lampy działają dłużej niż 80 godzin, wówczas można wybrać się na standardową sesję. Jeśli jednak czas działania lamp przekroczył już 800 godzin, wówczas nie warto wybierać się do takiego solarium.

Istnieją również łóżka turbo, które działają mocniej i należy skrócić czas każdej sesji, aby uniknąć oparzeń

Warto jest stosować odpowiednie kremy na solarium. Można je kupić na stronie https://sklep.soleo.pl/. Kremy są różnego rodzaju. Wybrać można klasyczne przyśpieszacze opalania, które dodatkowo pielęgnują skórę, albo też kremy z dodatkiem bronzera, który dodatkowo nada jej ładnego odcienia natychmiast po użyciu.

Warto używać profesjonalnych kosmetyków przeznaczonych do solarium, wówczas skóra będzie zadbana i dłużej miała piękny, złocisty odcień. Również po każdej sesji skórę powinno się w specjalny sposób pielęgnować. Należy dbać o odpowiednie nawilżenie. Profesjonalne kosmetyki zawierają w składzie kompleks witamin w szczególności A, E, C, ponadto składniki łagodzące takie jak pantenol, alantoina, oliwa z oliwek. Przyśpieszacze mają dodatkowo L- tyrozyna, która znacznie przyśpiesza uzyskanie pięknej, brązowej opalenizny.

Post a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *